OGRÓD JORDANOWSKI

    FILIA NR 1
    CENTRUM ZAJĘĆ
    POZASZKOLNYCH
    NR 1 W ŁODZI

    Teofilów
    ul. Łanowa 14 B
    tel. (42) 652 11 52


Menu

czp nr 1

Nasi znajomi:

Polecamy:

 CZP nr 1 w Łodzi     

 Filia nr 2 "EKOLOGIA"  

 KOALICJA NA RZECZ BAŁUT 

 DZIECI W ŁODZI     

 CZAS DZIECI       

tel.(42) 652 11 52

: jordanek@onet.pl

Zajęcia prowadzą:


mgr Sylwia Więckowska
Kierownik


mgr Katarzyna Janus


mgr Alicja Gramsch
nauczyciel


mgr Izabela Raczyńska - Bawej
nauczyciel


Sylwia Jakubowska
nauczyciel


mgr Damian Ryś
nauczyciel


Patrycja Janiszewska
koordynator projektu ZDZB


WSPÓŁPRACA

Od kilku lat współpracujemy z pobliskimi przedszkolami
nr 115 i 120,
Szkołą Podstawową
Nr 182 oraz
Zespołem Szkół Muzycznych,
Radą Osiedla Teofilów - Wielkopolska,
Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej.


Spotkania Krasnali

Ogród Jordanowski mieszczący się w Łodzi przy ul. Łanowej 14b zaprasza najmłodszych na "Spotkania Krasnali"
"Spotkania Krasnali" to zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do5 lat.
Spotkania Krasnali

Spotkania Krasnali Zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat
na zajęcia muzyczno – ruchowe
w każdy wtorek i czwartek

GRUPA I          09.00 – 10.30

GRUPA I GRUPA I GRUPA I GRUPA I
GRUPA II          10.30 – 12.00

GRUPA II GRUPA II GRUPA II GRUPA II
GRUPA III          12.00 – 13.30

GRUPA III GRUPA III GRUPA III GRUPA III
ŚRODA Z KRASNALAMI

Środowe spotkania z Krasnalami trwają około trzech godzin. Mają one na celu ułatwienie dzieciom adaptację w przedszkolu. Zajęcia łączą w sobie różne formy aktywności (zajęcia muzyczno – ruchowe, plastyczne, elementy gimnastyki korekcyjnej). Dzięki nim maluchy nie tylko poznają świat, ale także wszechstronnie się rozwijają. Podczas tych zajęć nie brakuje także czasu na wspólny posiłek, relaks oraz swobodną zabawę gdzie najłatwiej o nawiązanie relacji z rówieśnikami.

ŚRODA Z KRASNALAMI ŚRODA Z KRASNALAMI ŚRODA Z KRASNALAMI ŚRODA Z KRASNALAMI
liniaSPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

19 grudnia 2017r. do świetlicy zawitał szczególny gość. Specjalnie do najmłodszych Naszych Krasnali przybył: siwy, brodaty, uśmiechnięty i bardzo życzliwy św. Mikołaj. Z radością wysłuchał przygotowanych piosenek, patrzył na prezentowane tańce. Był dumny z Naszych osiągnięć. Każdy Krasnal zrobił zdjęcie ze św. Mikołajem. Będzie ono wspaniałą pamiątką tego spotkania. Mikołaj obdarował Nas fantastycznymi prezentami. Pamiętał też o dzieciach, które spędzają czas w Naszej świetlicy i przyniósł specjalnie dla nich zabawki, maskotki i książki, które na pewno uatrakcyjnią Nasze zajęcia i pobyt w Jordanku.

KRASNALE W BAŚNIOWEJ KAWIARENCE

Krasnale w gościnie u Śpiącej Królewny? – chyba nikogo to nie dziwi. Do takiego spotkania doszło …………… w Baśniowej Kawiarence. Nasi gospodarze przygotowali przepiękne przedstawienie i smaczny poczęstunek. Aktorzy przenieśli nas w świat baśni. Kolory, dźwięki i światła wprawiły Nas w zachwyt i sprawiły, że przygoda z teatrem była niezapomnianym przeżyciem. Wiele radości sprawiła Nam też możliwość przymierzenia strojów, manipulowania pacynkami oraz innymi elementami scenografii. Takie bliskie spotkanie ze sztuką to doskonały pomysł na rozwijanie wrażliwości artystycznej i zainteresowań. Na pewno jeszcze tam wrócimy.
JESIENNY BAL W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 120

16 listopada 2017 r. odbył się bal nad bale -„Bal pod jesiennym parasolem”. Kto z Nas kiedyś pomyślał, że najlepsze bale są jesienią? Nasz był. Był słoneczny, kolorowy, szeleszczący, błyszczący i pluszczący. Cieszyliśmy się bardzo, że Dyrekcja PM 120 zaprosiła Naszą krasnalową gromadę na spotkanie z Jesienią. Świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas z rówieśnikami. Konkursy i tańce sprawiły Nam dużo radości. Wiele pomysłów na zabawę wykorzystamy w domu i Jordanku. Wiersze i piosenki na długo zostaną w Naszej pamięci. Ta jesienna przygoda sprawi, że z ochotą będziemy chodzić na spacery w poszukiwaniu darów jesieni. Wiemy już jak je wykorzystać .
BAL U KRASNALI

„Niech żyje bal…”, a w szczególności zabawa u Krasnali . 28 lutego 2017r. naszą świetlicę odwiedzili przeróżni goście: piraci, wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, kotki, konik morski i Sindbad. Wszyscy wesoło tańczyli, śpiewali i z pewnością miło spędzili u Nas czas. Przecudowne zdjęcia są dowodem na to, że zabawa udała się na 100 fajerek .
BAL KARNAWAŁOWY W PM 120

14 lutego nasi najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni na bal karnawałowy przez swoich strasznych kolegów z Przedszkola Miejskiego Nr 120. Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie przebrane były w piękne stroje - księżniczek, wróżek, strażaków oraz za postacie z bajek. Było bardzo tanecznie i kolorowo. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się ponownie.
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają…”i piosenką z radością Go witają. 20 grudnia do Naszych Krasnali prosto z Laponii przybył Mikołaj. Ten miły i radosny gość przywiózł prezenty dla każdego uczestnika, ale pamiętał także o świetlicy. Nowe samochody, lalki i wózki z pewnością wykorzystamy podczas zabaw. Pamiątkowe zdjęcie z siwobrodym dobroczyńcą przypominać Nam będzie tę miłą wizytę.
KRASNALE NA BALU
W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 120


10 listopada nasi najmłodsi uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się na „Bal owocowo – warzywny” do PM nr 120. Nie był to jednak zwykły bal, ale bal, który miał zachęcić dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Przed uczestnikami, a właściwie ich rodzicami pojawiło się nie lada wyzwanie, ponieważ na balu wymagany był „owocowo-warzywny” strój lub rekwizyt. Rodzicom nie zabrakło kreatywności i dzieci pojawiły się w przeróżnych przebraniach. Krasnale doskonale prezentowały się jako pomidory, brokuły, marchewki, pietruszki czy dynie. Pojawiło się także winogrono i truskaweczka. Bal był świetną okazją do zapoznania Krasnali z placówką przedszkolną, do której być może za jakiś czas będą uczęszczać.
KRASNALE NA ZAJĘCIACH W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

19 maja Krasnale wraz z opiekunami po raz kolejny odwiedziły zaprzyjaźnione z nami Przedszkole Miejskie nr 120. Tym razem nasi najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w zajęciach z wykorzystaniem ścieżki edukacyjno – przyrodniczej: „Witaj przyrodo”. Atrakcji i zadań do wykonania było wiele, sceneria piękna, pogoda i humory dopisywały także było to bardzo miłe majowe przedpołudnie.
KRASNALE BAWIĄ SIE W TŁUSTY CZWARTEK

4 lutego Krasnale po raz kolejny w tegorocznym karnawale bawiły się na balu zorganizowanym w Tłusty Czwartek. Każdy z uczestników balu nie zapomniał o przebraniu więc zrobiło się u nas kolorowo i bajkowo. Krasnale tańczyły z pomponami, balonami, które wcześniej sami ozdobili , miały też okazję zaprezentować się na specjalnie przygotowanym wybiegu oraz skosztować pysznych pączków.
KRASNALE BAWIĄ SIĘ W KARNAWALE
W PM NR 120


29 stycznia nasi najmłodsi uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się na bal karnawałowy do Żabek z PM 120. Przebrani w przepiękne kolorowe stroje Krasnale i Żabki bawiły się wspaniale. To była nasza kolejna wizyta w tym przedszkolu, serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
KRASNALE NA ZAJĘCIACH MULTIMEDIALNYCH
W PM NR 120


20 stycznia PM nr 120 specjalnie dla nas zorganizowało zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Tym razem tematem zajęć był karnawał. Dzieci z dużym zaangażowaniem, odgadywały zagadki, poszukiwały pasujących do siebie elementów i rysowały po śladzie. Podczas tej wizyty nie zabrakło także zajęć rytmiczno – ruchowych.
WITAJ ZIMO, ŻEGNAJ JESIENI

Dnia 15 grudnia odwiedziła nas grupa Żabek z Przedszkola nr 120, aby wraz z Krasnalami śpiewająco i tanecznie zostawić za sobą jesień i przywitać zimę. Przedszkolaki pod okiem swoich nauczycieli dały naprawdę wspaniałe show, tańczyły zarówno do utworów muzyki klasycznej jak i współczesnej oraz śpiewały piosenki ludowe min. „Rumiane jabłuszko” i „Poszło dziewczę po ziele”. Krasnale i ich opiekunowie byli pod dużym wrażeniem umiejętności i talentu Żabek. Przedszkolakom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie.
KRASNALE I ELFY W BAŚNIOWEJ KAWIARENCE

18 listopada najmłodsi uczestnicy naszych zajęć, czyli Krasnale i Elfy z CZP nr 1 wraz z opiekunami po raz pierwszy wspólnie wybrali się do Baśniowej Kawiarenki, aby obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Calineczka " wg H. Ch. Andersena. Podczas spektaklu dzieci poznały historię dziewczynki o niewielkim wzroście i wielkim sercu. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu naszym maluchom ponieważ było wzbogacone o wiele pogodnych piosenek, nie brakowało też elementów komicznych oraz zabawnych postaci zwierząt. A na koniec miły akcent, tak lubiany przez dzieci ciasteczka i kompocik.
KRASNALE NA JESIENNYM BALU

12 listopada Krasnale bawiły się na balu w Przedszkolu Miejskim Nr 120. Wśród jesiennych dekoracji Krasnale i przedszkolaki ubrane w kolorowe stroje wraz z Panią Jesień bawiły się razem przy muzyce. Po tańcach na dzieci czekał słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej zintegrował obie grupy.
SPOTKANIE Z CALINECZKĄ

6 maja Krasnale wraz z opiekunami po raz kolejny wybrały się do Baśniowej Kawiarenki, aby obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Calineczka " wg H. Ch. Andersena. Podczas spektaklu dzieci poznały historię dziewczynki o niewielkim wzroście i wielkim sercu. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu naszym maluchom ponieważ było wzbogacone o wiele pogodnych piosenek, nie brakowało też elementów komicznych oraz zabawnych postaci zwierząt.
BRZYDKIE KACZĄTKO

25 lutego uczestnicy Klubu Krasnala wraz z opiekunami wybrali się do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pod tytułem Brzydkie Kaczątko. To już ich kolejna wizyta w tym jakże urokliwym miejscu. Oczekiwania widzów co do przedstawienia były ogromne, ale i tym razem się nie zawiedli. Brzydkie Kaczątko w interpretacji aktorów z Baśniowej Kawiarenki, to piękna muzyczna baśń, pełna zabawnych piosenek, komicznych postaci i niezwykle kolorowych lalek. Dzieci były oczarowane, kilkoro z nich nawet spróbowało swoich sił na scenie i wcieliło się w postacie występujące w bajce. Ciekawe na jakie przedstawienie Krasnale wybiorą się następnym razem?
KRASNALE W KARNAWALE

27 stycznia nasza świetlica mieniła się wszystkimi kolorami tęczy, a to za sprawą przecudnych strojów karnawałowych, w które ubrane były nasze Krasnale. Okazją do tych przebieranek był Wielki Bal Karnawałowy. Dziewczynki w większości ubrane były w stroje wróżek, księżniczek, pszczółek oraz biedronek, natomiast chłopcy gustowali w strojach piratów, policjantów, małpek i tygrysów. „Balowicze” na samym początku ochoczo przystąpili do ozdabiania balonów, potem były tańce, pokaz strojów karnawałowych i specjalna sesja fotograficzna, a na koniec udali się w podróż karnawałowo - balonowym pociągiem, który zawiózł ich na słodki poczęstunek.
KRASNALE I TABLICA INTERAKTYWNA

22 stycznia PM nr 120 zorganizowało dla uczestników naszego Klubu Krasnala zajęcia pt.: „Pani Zima” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dla naszych najmłodszych uczestników było to coś zupełnie nowego i bardzo ciekawego. Dzieci z dużym zaangażowaniem tańczyły, odgadywały zagadki, poszukiwały pasujących do siebie elementów i rysowały po śladzie. PM nr 120 to placówka, która nie boi się nowych wyzwań i stosuje innowacyjne metody nauczania, a my mamy to szczęście, że to właśnie ta placówka jest z nami zaprzyjaźniona.


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

18 grudnia to dzień, w którym przybył do nas Mikołaj aby obdarować prezentami najmłodszych uczestników naszej świetlicy. Maluchy były przygotowane na jego wizytę. Wcześniej pięknie ubrały choinkę, a kiedy już przybył, powitały go piosenką. Mikołaj obdarował każde dziecko książeczką, nie zapomniał też o zabawkach. Dzieci dostały wspaniałe samochody i lalki, które wzbogacą ich kącik malucha i umilą czas wolny spędzony po zajęciach. To miłe spotkanie zakończył oczywiście słodki poczęstunek.

Grupa I

liniaCzerwony Kapturek

26 listopada nasi najmłodsi uczestnicy wybrali się do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Wspaniała gra aktorów oraz kameralna atmosfera sprawiła dzieciom wiele radości. Każdy mały widz mógł zobaczyć lalki grające w przedstawieniu z bliska, a na zakończenie czekał mały poczęstunek.
BAL U PANI JESIENI W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 120

21 listopada nasze krasnale zostały zaproszone na bal Pani Jesieni, który odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 120. Dzieci ubrane w kolorowe stroje wraz z Panią Jesień bawiły się razem przy muzyce.
Po aktywnej zabawie można było zregenerować siły przygotowanym, słodkim poczęstunkiem, a także poznać przedszkole od środka. Niecodzienna atmosfera spotkania sprawiła, że ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego krasnala.
WIOSENNE HARCE W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 120

W środę 21 maja nasze dzieci z Klubu Krasnala brały udział w zajęciach „ Wiosenne Harce” organizowanych w Przedszkolu Miejskim Nr 120. Na terenie ogrodu dzieci mogły przejść ścieżką edukacyjno – przyrodniczą , a także bawić się z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Dobra zabawa sprzyjała integracji krasnali i przedszkolaków.


liniaCZERWONY KAPTUREK W BAŚNIOWEJ KAWIARENCE

Nie minął jeszcze miesiąc od naszej ostatniej wizyty a my znów w Baśniowej Kawiarence. Trudno się temu dziwić, to miejsce naprawdę przyciąga jak magnes a panująca tam atmosfera sprawia, że chce się wracać. 7 maja, Krasnale wraz z opiekunami wybrały się do Kawiarenki by wziąć udział w interakcyjnym przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. Po spektaklu każde dziecko mogło dotknąć teatralnych lalek biorących udział w przedstawieniu, co było oczywiście dla nich źródłem dodatkowej radości. Na zakończenie tradycyjnie jak to w kawiarence, słodki poczęstunek.


liniaWIZYTA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 141

8 kwietnia, grupa krasnali wybrała się z wizytą do Przedszkola Miejskiego Nr 141 w ramach organizowanych przez placówkę Dni Otwartych. Dzieci miały możliwość zobaczenia przedszkola od środka. Zostały także zaproszone do sal, gdzie bawiły się wspólnie ze swoimi starszymi kolegami. Dodatkową atrakcją, która sprawiła naszym maluchom najwięcej radości, było przedstawienie interakcyjne „O Piotrusiu Zapominalskim”.


liniaSPOTKANIA KRASNALI Z MUZYKĄ I TEATREM

19 marca nasi najmłodsi uczestnicy brali udział w warsztatach muzycznych „Baby Boom Bum” w Filharmonii Łódzkiej. W miłej atmosferze dzieci wraz ze swoimi opiekunami poznawały świat różnych dźwięków. Swobodna zabawa przy muzyce sprawiała dzieciom wiele radości i kto wie, być może ta pierwsza wyprawa do filharmonii sprawi, że w przyszłości staną się prawdziwymi melomanami. 9 kwietnia natomiast nasze krasnale pod opieką swoich najbliższych wybrały się do Baśniowej Kawiarenki na spektakl teatralny pt. „Calineczka.” Kameralna atmosfera, aktorzy na wyciągnięcie ręki, wspaniałe kostiumy i dekoracje sprawiły, że dzieci pouczyły się jak w prawdziwej bajce. Były po porostu oczarowane.


liniaWIOSENNE SPOTKANIA Z TUWIMEM

Przedszkole Miejskie Nr 120 zaprosiło nasze dzieci z Klubu Krasnala na warsztaty „Wiosenne spotkania z Tuwimem”. Odbyły się one w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia” dnia 24 marca. Ciekawe aranżacje znanych wierszy łódzkiego poety, w postaci piosenek i krótkich inscenizacji sprawiły naszym najmłodszym wiele radości.


linia

BALE KARNAWAŁOWE U KRASANALI 2014

Ach cóż to były za bale! 4 marca każda z trzech grup Krasnali, bawiła się na swoim balu karnawałowym. Dla niektórych z naszych maluszków była to pierwsza tego typu zabawa i niemałe wyzwanie, ale poradzili sobie świetnie. W karnawałowe rytmy wprowadził nas „Taniec połamaniec”, potem były inne tańce zespołowe, tańce w parach, solo a nawet taniec z rekwizytem. Każde z dzieci, miało także możliwość zaprezentowania swojego przebrania podczas indywidualnych przejść na specjalnym wybiegu. Na koniec grupowe zdjęcie i oczywiście tak lubiany przez dzieci słodki poczęstunek.

Grupa I

liniaBAL KARNAWAŁOWY W Emdeku

28 lutego nasze krasnale wzięły udział w balu karnawałowym organizowanym w Emdeku. W pięknie przyozdobionej sali bawiły się księżniczki, biedronki, strażacy, piraci – dzieci w pięknych kolorowych strojach bawiły się przy muzyce. Brały udział w konkursach proponowanych przez Panią Zimę. Na koniec mogły poczuć się jak w bańce mydlanej, a na stolikach czekał słodki poczęstunek.


liniaBAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 120

21 lutego nasi najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni na bal karnawały do Przedszkola Miejskiego Nr 120. Sale przedszkolne wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Na koniec karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Bardzo dziękujemy przedszkolakom i ich Panią za zaproszenie i wyśmienitą zabawę.


linia

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

19 grudnia to dzień, do którego nasze Krasnale długo się przygotowywały. Na cotygodniowych spotkaniach ćwiczyły tańce i piosenki aby uroczyście przywitać Mikołaja. Nie zapomniały też o odpowiedniej, świątecznej scenerii. W tym dniu razem ubrały choinkę, ozdobiły ją własnoręcznie zrobionym łańcuchem i wtedy pojawił się długo oczekiwany gość. Maluchy powitały go piosenką przygotowaną specjalnie na tą okazję. Mikołaj obdarował każde dziecko książeczką, nie zapomniał też o zabawkach. Wszystkie grupy Krasnali dostały wspaniałe zabawki, które wzbogacą ich kącik malucha i umilą czas wolny spędzony po zajęciach. Radości i uśmiechom nie było końca. Szkoda tylko, że na następną wizytę Mikołaja musimy poczekać cały rok.

Grupa I

liniaBal karnawałowy - Przedszkole Miejskie Nr 120

8 lutego nasi najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni na bal karnawałowy przez swoich nieco strasznych kolegów z Przedszkola Miejskiego Nr 120. Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie przebrane były w piękne stroje - księżniczek, policjantów, strażaków oraz za postacie z bajek. Było bardzo miło i kolorowo, a po wesołych tańcach na dzieci czekał słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się ponownie.


liniaBAL KARNAWAŁOWY

5 lutego 2013r w naszej świetlicy nadszedł czas na długo wyczekiwany przez naszych najmłodszych uczestników - Bal Karnawałowy. Mali tancerze byli tak pięknie poprzebierani, że trudno było rozpoznać kto ukrywa się pod kolorowymi karnawałowymi strojami. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Bal 9 30
linia
linia
© 2018 Ogród Jordanowski Łódź ul. Łanowa 14 B tel. (42) 652 11 52